Дренажният отвор на моя хладилник-фризер е замърсен/запушен, как да го почистя?

"Има специални почистващи устройства за това, но също така е възможно да премахнете запушване или мръсотия с памучен тампон. За да поддържате дренажния отвор чист и да предотвратите миризми, препоръчително е да поставите капка хлорна белина в канала 4 пъти годишно."

Това беше полезно (3631)

Lucia bertola 09-02-2024
Frigorifero Samsung Rl58grgih
Добър ден, Трябва ми помощта ти. От няколко дни под последното чекмедже на фризера се образува вода, която замръзва и образува слой лед, който пречи на чекмеджето да се отвори. Сякаш изтича течност от 2-те "решетки/отвора", разположени на задната стена на хладилника на височината на горната част на последното чекмедже на фризера. Можете ли да ми кажете възможните причини и/или решения? Винаги съм бил доволен от това устройство. Благодаря ти. Лусия

отговор | Това беше полезно (537)(Преведено от Google)
Witter 09-02-2024
Progress PKG 1641
Къде можете да прочетете отговорите? поздрави

Това беше полезно (161)(Преведено от Google)
Alain DUCROCQ 09-02-2024
CANDY CCE3T620FS
Имам същия проблем и не виждам отговор);

Това беше полезно (82)(Преведено от Google)
Milan Jacko 09-02-2024
LG GBP61SWPFN
Имам хладилник с фризер LG GBP61SWPFN. Наскоро ми се случи, че в долната част на фризера започна да образува лед до долния гнездо. Открих в препоръките за почистване на оттока на водата. Той обаче е поставен зад панела, който имах проблем да се отпусна. Решение: Задната част на хладилника е до компресора, който се води до маркуча за източване на вода (вероятно от фризера). Краят му беше запушен с мръсотия. Когато го почистих, водата изтече от нея. Ледът спря да се образува.

Това беше полезно (20)(Преведено от Google)
Leonard Edward Sexon 04-02-2024
boschKDN 40
Къде е вентилационният или дренажният отвор

отговор | Това беше полезно (265)(Преведено от Google)
مني 04-02-2024
فريجيدر
Къде се намира дренажният отвор? Фризерът не е студен

Това беше полезно (289)(Преведено от Google)
Daša 04-02-2024
PT 204 E
В канала ми влезе кръв от месото, смърди ужасно, почистих канала, но отзад има съд за източваща вода, как да го извадя от него.

Това беше полезно (284)(Преведено от Google)
Lorraine Suddaby 04-02-2024
Balay 3KFE563XI
Имам изтичане на кафява течност в дъното на хладилника..Как да отстраня проблема? Къде е дренажният отвор?

Това беше полезно (222)(Преведено от Google)
·Eduardo Suarez 04-02-2024
Electrolux DF50X
Не мога да намеря дренажната дупка, за да го почистя. Според ръководството е на вътрешната и задната стена и в долната част на оборудването. Не мога да го намеря. Благодаря ти

Това беше полезно (166)(Преведено от Google)
Antonio 04-02-2024
Rt72vbtc
Не намирам разтоварване на кондензат

Това беше полезно (34)(Преведено от Google)
Stephen Suddaby 06-05-2024
Balay 3kfe563xi
Къде е дренажният отвор, който да почистя

отговор | Това беше полезно (244)(Преведено от Google)
Dr. Fekete Judit 06-05-2024
SamsungRL55VQBRS1
Къде да намеря отвора за източване и Табла

Това беше полезно (44)(Преведено от Google)
Puccio Giovanni 08-02-2024
Whirlpool WTH5244 NFX
Намирам вода под лявото чекмедже за плодове. Казват ми да запазя дренажния отвор там, където е. Това ръководство ми казва: Дренажът на фризера е замърсен/запушен, как да го почистя? Проверен Има специални инструменти, но можете да използвате и памучен тампон, за да премахнете мръсотията/сладкото. За да поддържате канализацията чиста и да избегнете неприятни миризми, препоръчваме да наливате капка хлор в канализацията 4 пъти годишно. Къде се намира канализацията?

отговор | Това беше полезно (216)(Преведено от Google)
Carmen Novo 31-03-2024
WTNF 93Z MX H.1
Добър ден, От няколко дни под последното чекмедже на фризера се образува вода, която замръзва и образува слой лед, който пречи на чекмеджето да се извади, защото е заседнало. Бихте ли ми казали как да го реша? Имам 2 еднакви хладилника и само на един се случва.

отговор | Това беше полезно (166)(Преведено от Google)
Milan Jacko 31-03-2024
LG GBP61SWPFN
Имам хладилник с фризер LG GBP61SWPFN. Наскоро ми се случи, че в долната част на фризера започна да образува лед до долния гнездо. Открих в препоръките за почистване на оттока на водата. Той обаче е поставен зад панела, който имах проблем да се отпусна. Решение: Задната част на хладилника е до компресора, който се води до маркуча за източване на вода (вероятно от фризера). Краят му беше запушен с мръсотия. Когато го почистих, водата изтече от нея. Ледът спря да се образува.

Това беше полезно (5)(Преведено от Google)
Stephen 06-05-2024
Balay 3KFE563XI
Къде е дренажният отвор за почистване

отговор | Това беше полезно (155)(Преведено от Google)
George hill 12-09-2024
Hailer (htw5618enmp
Къде мога да намеря дренажния отвор в хладилника с фризер

отговор | Това беше полезно (111)(Преведено от Google)
Aynur 17-03-2024
Siemens Ks49u621ne
Фризерната част не замръзва добре. Долната част изобщо не охлажда. Храната ми се развали. Какво трябва да направя

отговор | Това беше полезно (85)(Преведено от Google)
Sinan 17-03-2024
LG buzdolabı gbb 61pzjen
Buzdolabı canalı temizleme içın nasıl yapılır

Това беше полезно (1)(Преведено от Google)
Jorma Sipilä 27-12-2024
GRAM Model KF 32295-64 N/1
Водата се натрупва в долната част на хладилната част. Явно дренажният отвор е запушен и трябва да се почисти. Къде се намира, не мога да го намеря??

отговор | Това беше полезно (77)(Преведено от Google)
Jaroslava Kvechova 27-12-2024
Sharp
Под долния гнездо на фризера е лед, където има почистващ отвор

Това беше полезно (21)(Преведено от Google)
Milan Jacko 27-12-2024
LG GBP61SWPFN
Имам хладилник с фризер LG GBP61SWPFN. Наскоро ми се случи, че в долната част на фризера започна да образува лед до долния гнездо. Открих в препоръките за почистване на оттока на водата. Той обаче е поставен зад панела, който имах проблем да се отпусна. Решение: Задната част на хладилника е до компресора, който се води до маркуча за източване на вода (вероятно от фризера). Краят му беше запушен с мръсотия. Когато го почистих, водата изтече от нея. Ледът спря да се образува.

Това беше полезно (6)(Преведено от Google)
[email protected] 12-01-2024
Quadro R_2650A
Къде е отдушникът

отговор | Това беше полезно (65)(Преведено от Google)
Danis Cornel 21-12-2024
Bosh KSU32620
Къде е отвора за оттичане на вода за отпушване, може би можете да ме насочите

отговор | Това беше полезно (51)(Преведено от Google)
nicole sfayhi 21-12-2024
SAMSUNG RT38FDJEDSP
Дъното вече не се охлажда, докато фризерът работи. Не знам къде е отворът за източване. Моля, отговорете ми

Това беше полезно (31)(Преведено от Google)
Per Søyland 04-11-2024
Samsung RS7527THCSP Kjøle-fryseskap
Под долното чекмедже се образува вода, която замръзва в лед и в някои случаи изтича като вода под секцията на фризера. Къде е дренажният отвор, който ще отвежда водата от шкафа? [email protected]

отговор | Това беше полезно (40)(Преведено от Google)
Brigitte 14-05-2025
SAMSUNG RB33J3600SA
Отворът за източване е блокиран, Къде е отворът за източване ????

отговор | Това беше полезно (32)(Преведено от Google)
SCHOCROFT FAMILY 14-05-2025
HR6TFF437SD
КЪДЕ Е ДРЕНАЖНИЯТ ОТВОР В ХЛАДИЛНИКА МИ

Това беше полезно (4)(Преведено от Google)
Michèle Follet 16-05-2024
Californie HD 328 RWN
Водата се превръща в кубчета лед на дъното на хладилника ми как да го поправя

отговор | Това беше полезно (26)(Преведено от Google)
ANTONIO A.G. MAGALHÃES 21-05-2024
LG GR-L2075LXC SERIEW REFER TO CODE IABEL REF FREEZER
ДОБЪР ДЕН КОГАТО НАТИСНА, ЗА ДА ВЗЕМА ВОДА, ВОДАТА ИЗЛИЗА ОТ ДЪНОТО НА ВРАТАТА НА ФРИЗЕРА. НЕЩО ЩЕ СЕ ЗАДЪРШИ. НЕ МОГА ДА ВЗЕМА ЛЕД ИЛИ ЛЕДЕНА ВОДА. КАК ДА ПРОЦЕДУРАМ ЗА РАЗРЕШАВАНЕ НА СИТУАЦИЯТА? КОМПЛИМЕНТИ

отговор | Това беше полезно (24)(Преведено от Google)
Faruk 25-01-2025
RL34T603DSA Samsung kühl/ Gefrierkombi
Къде е каналът за източване от водата Мисля, че е блокиран

отговор | Това беше полезно (19)(Преведено от Google)
Milan Jacko 25-01-2025
LG GBP61SWPFN
Имам хладилник с фризер LG GBP61SWPFN. Наскоро ми се случи, че в долната част на фризера започна да образува лед до долния гнездо. Открих в препоръките за почистване на оттока на водата. Той обаче е поставен зад панела, който имах проблем да се отпусна. Решение: Задната част на хладилника е до компресора, който се води до маркуча за източване на вода (вероятно от фризера). Краят му беше запушен с мръсотия. Когато го почистих, водата изтече от нея. Ледът спря да се образува.

Това беше полезно (0)(Преведено от Google)
Carvers daisy 07-07-2025
Smeg fab32rbl5
Къде е отворът за източване?

отговор | Това беше полезно (18)(Преведено от Google)
Michèle Follet 16-05-2024
Californie HD 328 RWN
Водата се превръща в кубчета лед на дъното на хладилника ми как да го поправя

отговор | Това беше полезно (14)(Преведено от Google)
Joop Goosens 30-03-2025
Samsung RB37J1518SA (koelvries combi)
Вода под последната Ел Ей от хладилника, фризерът е на дъното, къде е тръбата за източване, не виж нищо, трябва ли да премахна нещо?

отговор | Това беше полезно (12)(Преведено от Google)
Sodiqov Maqsudjon 03-04-2024
Artel no frost
Displayyda E6 yozuvi chiqib qolyapti muzlatkichni ochishim bilan signali chalinaveryapti today o'chirib yoqishga to'ri kelyapti

отговор | Това беше полезно (11)(Преведено от Google)
Michael Bradley 10-12-2024
Samsung srl322mw recrigerator
Къде е дренажът за вода. долната част е замръзнала

отговор | Това беше полезно (9)(Преведено от Google)
Eduardo Suarez 24-07-2025
Electrolux DF50X
Не намирам дренажната дупка. Според ръководството той е на гърба и долната стена на оборудването. Не мога да го намеря. Благодаря ти

отговор | Това беше полезно (8)(Преведено от Google)
Emy 24-07-2025
Samsung
Аз съм в същата ситуация, някой знае ли къде е?

Това беше полезно (2)(Преведено от Google)
Jankovičová Veronika 21-10-2025
Americká chladnička Whirlpooll W4D7
Водата се натрупва на дъното на хладилника. Дренажният отвор вероятно е запушен и трябва да се почисти. Къде се намира, не мога да го намеря?

отговор | Това беше полезно (5)(Преведено от Google)
Florin Pangratiu 22-09-2025
BEKO RCNA406E40XB
Здравейте, водата под последното чекмедже в хладилника е нещо запушено?

отговор | Това беше полезно (5)(Преведено от Google)
Milan Jacko 22-09-2025
LG GBP61SWPFN
Имам хладилник с фризер LG GBP61SWPFN. Наскоро ми се случи, че в долната част на фризера започна да образува лед до долния гнездо. Открих в препоръките за почистване на оттока на водата. Той обаче е поставен зад панела, който имах проблем да се отпусна. Решение: Задната част на хладилника е до компресора, който се води до маркуча за източване на вода (вероятно от фризера). Краят му беше запушен с мръсотия. Когато го почистих, водата изтече от нея. Ледът спря да се образува.

Това беше полезно (2)(Преведено от Google)
Berry Beijer sr 28-01-2026
Samsung model RB29FSRNDWW
Долно чекмедже във фризера и натрупване на лед върху долната плоча Какво трябва да направя и как? Пет поздрави

отговор | Това беше полезно (3)(Преведено от Google)
Marta Ridzoňová 18-11-2025
Samsung chladnička s mrazničkou
Водата се образува във фризера на дъното на фризера и замръзва. Не можете да издърпате долното чекмедже, как да го решите? Благодаря ви за отговора

отговор | Това беше полезно (3)(Преведено от Google)
M burg 10-10-2025
Haier HTF- 610 DM7
Имам вода под чекмеджетата си. Освен това замръзва зад светлинния панел. Почистих тръбите отзад. Но водата все още не може да си отиде

отговор | Това беше полезно (3)(Преведено от Google)
[email protected] 30-08-2024
inventum 1380
След размразяване вече не иска да се охлади или замръзне; какво мога да направя?

отговор | Това беше полезно (3)(Преведено от Google)
Yelda 01-08-2024
Ariston MTP 1912 FE (TK) Buzdolabı
Има автоматична и 12c светлина на нормалната част на хладилника, но искам да е на друго ниво, не мога да я нулирам, нито един от бутоните не е активен, какво да правя?

отговор | Това беше полезно (3)(Преведено от Google)
Nagy Sándorné 31-01-2026
Samsung RB30J3000SA
Моля за помощ, от седмици под долното чекмедже на фризера се образува вода и замръзнал лед. Мислехме, че канализацията е запушена. Но не можем да намерим такъв дренажен отвор, където да го почистим. Ако някой може да помогне благодаря SOS!

отговор | Това беше полезно (2)(Преведено от Google)
MARIA 17-06-2026
GR-4091SVQ
НЕ МОГА ДА НАМЕРЯ МЯСТО ЗА ОТТОЧВАНЕ НА ВОДА, ЗА ДА МОГА ДА ПОЧИСТЯ

отговор | Това беше полезно (0)(Преведено от Google)